June 01 2023 17:40:51
off
Witamy
Publiczne Gimnazjum nr 1 im.T.Kosciuszki w Olesnie 46-300 OLESNO, ul.Pieloka 12, tel/fax 034 3582082, gim1@olesno.pl
Welcome on Publiczne Gimnazjum nr 1 im.T.Kosciuszki w Olesnie!
laureaci
szkolne aktualności
NAGRODY DLA LAUREATÓW


20 maja 2019r w Opolskiej Filharmonii odbyła się uroczystość podsumowania Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych.
Z rąk Opolskiego Kuratora Oświaty Pana Michała Sieka laureaci konkursów przedmiotowych otrzymali dyplomy oraz nagrody.
Wśród laureatów byli również uczniowie trzeciej klasy gimnazjum naszej szkoły.
Laureaci Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego przygotowani przez Panią Jadwigę Sokołowską :

Michał Sosnowski - I miejsce
Michał Wąsiński - III miejsce
Szymon Maryniak - IV miejsce
Zuzanna Wadowska - VII miejsce

Laureaci Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego przygotowani przez Panią Ewę Wystalską:

Świtała Łukasz
Oliver BaugmartSPOTKANIE AUTORSKIE
szkolne aktualności
SPOTKANIE AUTORSKIE Z TOMASZEM SOBANIĄ


8 maja, z okazji Tygodnia Bibliotek, w Oleskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie dla młodzieży z młodym pisarzem Tomaszem Sobanią. W tym wydarzeniu uczestniczyli też nasi uczniowie - kl. VIIC. Dwudziestoletni pisarz pochodzi z miejscowości Toszek koło Gliwic. Swoją pierwszą książkę napisał w wieku jedenastu lat, ale nigdy nie została wydana. Dopiero sukces przyniosły mu dwie kolejne - ,,Speculo" i ,,Nowy świt". Są to książki o tematyce fantastycznej. Tomasz ma też inne pasje. Biega, bierze udział w maratonach i podróżuje. Bardzo ciekawie opowiadał o swoim życiu i przygodach oraz spotkanych na swojej drodze ludziach. Jego ciekawe życie dla wielu młodych ludzi może być inspiracją do walki o swoje marzenia.APEL
szkolne aktualności
,,WITAJ MAJOWA JUTRZENKO ..."


30 kwietnia 2018 roku w naszej szkole odbył się apel upamiętniający rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Była to pierwsza w Europie i druga na świecie ustawa regulująca ustrój prawny państwa.

Występ pod hasłem ,,Witaj majowa jutrzenko ... " przygotowały klasy : VIIB, VIIID, IIIB oraz szkolny zespół artystyczny.mistrzostwo Polski
Sport
NAJLEPSZA DRUŻYNA W POLSCE - Sportowy Sukces Olesna i "Oleskiej Jedynki"


W dniu 26.04.2019r. w miejscowości Kamion, województwo mazowieckie, odbyły się Ogólnopolskie Drużynowo-Indywidualne Biegi Przełajowe Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych dziewcząt i chłopców Szkolnego Związku Sportowego.
Uczennice Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. T. Kościuszki w Oleśnie, pod czujnym okiem trenera p. Artura Chęcińskiego, zakwalifikowały się, po zajęciu I miejsca w eliminacjach wojewódzkich, do etapu ogólnopolskiego. Drużyna w składzie: Justyna Nowak, Alicja Kukuła, Julia Hęcińska, Magdalena Chęcińska, Julia Wiencierz, Agata Koloch, odniosła największy w dziejach szkoły sportowy sukces zdobywając I MIEJSCE W POLSCE i równocześnie tytuł MISTRZA POLSKI W DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH. ...


OTWP
szkolne aktualności
OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ


25 kwietnia 2019 roku w Brzegu odbyły się wojewódzkie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem ,, Młodzież Zapobiega Pożarom". Nasz powiat, w II grupie wiekowej, był reprezentowany przez dwóch uczniów: Szymona Maryniaka z klasy IIIC i Marcela Bensza z klasy VIIIC. Szymon zdobył II miejsce i tym samym zakwalifikował się do eliminacji centralnych, które odbędą się od 31 maja do 2 czerwca w Złotym Potoku. Gratulujemy i życzymy powodzenia!strajk
szkolne aktualności
Od poniedziałku 29 kwietnia 2019r. zajęcia lekcyjne będą odbywać się zgodnie z planemBIEGI
szkolne aktualności
SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE


4 kwietnia 2019r. w Namysłowie odbyły się Mistrzostwa Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewczyn w niezmienionym składzie. W tej kategorii przystąpiło 12 drużyn. Dziewczyny miały do pokonania dystans 800 metrów. Rywalizacja była zacięta i najlepszym zespołem okazała się drużyna PSP nr 1 w Oleśnie. Po solidnej pracy z trenerem, dziewczęta zasłużyły sobie na I miejsce w województwie.

Naszym sportsmenkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


BIEGI
szkolne aktualności
ZAWODY POWIATOWE


19.03.2019r. odbyły się powiatowe zawody sztafety w przełaju 8x800m. Nasza szkoła wystawiła drużynę męską i damską. Chłopcy zajęli IV miejsce. Dziewczętom należą się ogromne brawa, gdyż drużyna w składzie: Justyna Nowak, Sandra Kluba, Tatiana Jagoda, Julia Hęcinska, Agata Koloch, Alicja Kukuła, Madzia Chęcińska, Julia Wiencierz oraz zawodniczka rezerwowa Paulina Kołek, dając z siebie wszystko, zajęła I miejsce! Teraz czeka ich jeszcze więcej pracy wraz z p. Arturem Chęcińskim, by 4 kwietnia wystartować na biegach wojewódzkich.
Życzymy samych sukcesów!zyczenia
Szkoła

OTWP
konkursy
ETAP POWIATOWY OTWP2 kwietnia 2019 roku w Miejskim Domu Kultury w Oleśnie odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej - ,,Młodzież Zapobiega Pożarom". Naszą szkołę i gminę reprezentowali: Marcel Bensz , Szymon Maryniak i Łukasz Świtała. W II grupie wiekowej ( klasy VII, VIII i III gimnazjum) na pierwszym miejscu uplasował się Szymon Maryniak , a na drugim - Marcel Bensz. Gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie wojewódzkim, który odbędzie się 25 kwietnia w Brzegu.


wywiadówka
Dla rodziców
WYWIADÓWKA


Przypominamy, że w środę 3 kwietnia 2019r w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 odbędą się wywiadówki dla wszystkich klas.

Strona 4 z 51 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
off
Język strony

Wybierz swój język

CHOOSE YOUR LANGUAGEpo wyborze strona automatycznie się przeładuje
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

22
11/08/2009 22:21
Nie wie ktoś jakie będą potrzebne ćwiczenia do geografii dla 3 klasy?

22
11/08/2009 22:21
Nie wie ktoś jakie będą potrzebne ćwiczenia do geografii dla 3 klasy? Jest nowa podstawa programowa i są 2 różne!

mandzia996
07/08/2009 09:30
cześć

15
18/06/2009 19:13
szukam podręczników do klasy pierwszej. Proszę o kontakt

Archiwum
admin mgr inż. Henryk Kucharczyk PG 1 OLESNO 8013550 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion © 2003-2007
Design by Design by Matonor