August 10 2020 18:14:15
Sportowy marzec
Siatkarki Oleskiej JEDYNKI
wśród czterech najlepszych drużyn w województwie opolskim

12.03.2015 r w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się półfinał wojewódzki Gimnazjady w piłce siatkowej dziewcząt. Nasze siatkarki nie były gościnne i w decydującym meczu pokonały PG Chróścice 2:0 w setach. Tym samym stało się jasne, że będziemy uczestnikami ścisłego finału wojewódzkiego, w którym oprócz naszej drużyny zagrają dziewczęta z Kluczborka, Nysy
i Kędzierzyna. Ten sukces tylko potwierdza, że oleska siatkówka żeńska zalicza się czołówki województwa w kategoriach młodzieżowych.
Aby dotrzeć do finału, nasza drużyna najpierw musiała rywalizować w eliminacjach powiatowych. Dziewczyny poradziły sobie znakomicie, wygrywając wszystkie mecze, a decydujące zwycięstwa z PG Dobrodzień i PG Praszka zdecydowały, że zostaliśmy Mistrzem Powiatu Oleskiego.
Nasza drużyna, którą tworzą głównie uczennice klas o profilu sportowym wystąpiła w składzie: Anna Bioły, Anna Wyrzyk, Aleksandra Sobczak, Zuzanna Sykulska, Zuzanna Suder, Barbara Bartela, Julia Adamczyk, Karolina Glenc, Patrycja Wąsik, Aleksandra Brzęczek, Hanna Źrebiec, Agata Wąsik.
Opiekun Artur Źrebiec
Gratulujemy i liczymy na medale w finale wojewódzkim w Kluczborku !!!!!!!

Również chłopcy rywalizowali w Gimnazjadzie w piłce siatkowej. Zabrakło naprawdę niewiele, aby cieszyć się z mistrzostwa powiatu. W decydującym meczu ulegliśmy Publicznemu Gimnazjum z Praszki i musieliśmy się zadowolić tytułem wicemistrzowskim.
Skład naszej drużyny: Jakub Badera, Marcin Bawej, Paweł Dubiel, Damian Hajduk, Dawid Kluba, Kamil Kiedrzyn, Michał Lyko, Daniel Miemiec, Adam Piontek, Paweł Sklorz, Jakub Pownuk.
Opiekun Artur Źrebiec.

W ostatnim czasie swoje zawody rozegrali również tenisiści stołowi. W zawodach powiatowych w kategorii chłopców wystąpili Michał Wieczorek, Szymon Kansy, Sebastian Kamiński, Marcin Bawej. Najlepiej zaprezentował się Michał Wieczorek, który zajął 3 miejsce i dzięki temu reprezentował naszą szkołę na zawodach wojewódzkich. Michał w stawce 40 zawodników zajął miejsca w przedziale 13-16.
W kategorii dziewcząt w zawodach powiatowych wystąpiły Julia Kansy, Beata Jurczok, Sandra Bawej, Weronika Zok. Awans do zawodów wojewódzkich uzyskała Julia Kansy, zajmując 4 miejsce. Niestety z powodów zdrowotnych jej występ w finale wojewódzkim w Korfantowie był niemożliwy.
Nasi zawodnicy rywalizowali również w powiatowych zawodach w drużynowym tenisie stołowym, zajmując II miejsce w kategorii chłopców i III miejsce wśród dziewcząt. Opiekunem tenisistów był Jan Srokosz.

Wszystkim naszym sportowcom serdecznie gratulujemy i już czekamy na kolejne sukcesy.