February 16 2020 21:23:52
wyjazd do Wałbrzycha
mPotęga
wyjazd do Wałbrzycha - mPotęga

Z tajnikami wiedzy matematyczno-technicznej uczniowie PG1 mięli okazję zapoznać się również podczas interaktywnej edukacji w Parku Nauki i Techniki ExporaPark
w Wałbrzychu. Uczestniczyli tam w lekcji-wykładzie na temat twierdzenia Pitagorasa. Ważyli twierdzenie. Poznali jego animowane dowody. Dowiedzieli się jak wygląda "drzewo pitagorejskie" i "ślimak pitagorejski:. Wyjazd ten pozostanie na długo w ich pamięci. Korzystając z eksponatów w atmosferze nauki i zabawy miło i ciekawie spędzili czas.
Projekt cieszy się dużym zainteresowaniem a podejmowane działania przynoszą uczniom wiele satysfakcji i radości. Myślę, że przełamaliśmy lęki przed nauką matematyki. Stworzyliśmy warunki, w których każdy uczeń mógł się w czymś wykazać, osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości. Uczniowie rozwinęli umiejętność współdziałania w zespole
i wzajemnej pomocy w nauce. Podjęte w projekcie działania pozwalają łatwiej zrozumieć zagadnienia matematyki i uświadamiają, że nauka nie musi być nudna i może być także świetną zabawą.

Projekt został dofinansowany przez Fundację mBanku.