February 16 2020 20:01:01
PROJEKT MATEMATYCZNY
mPotęga
MATEMATYCZNI MILIONERZY

W naszej szkole dzieje się wiele... Ostatnio uczestniczyliśmy w super zabawie, w turnieju ,,Matematyczni Milionerzy". W roli głównego prowadzącego wystąpił Piotr Zug. Nad pokazem multimedialnym i prezentacją pytań czuwały Karolina Trocha i Wiktoria Chęcińska oraz Roksana Kwapis i Zuzia Blukacz. Dziękujemy też chłopakom za ,,wsparcie"techniczne. Uczniowie rywalizowali w pięciu kategoriach: liczby naturalne, iczby wymierne, figury płaskie, figury przestrzenne i pytania różne. Największą popularnością cieszyła się kategoria pytania różne. Gra była bardzo wyrównana. Gracze dali z siebie wszystko!!! Zmaganiom matematycznym towarzyszył doping dziewczyn z klasy VIIa, które z tej okazji ubrane w różowe stroje przygotowały okrzyki motywujące do ,,walki".
Na początku prowadziła klasa VIIc, jednak po dogrywce zajęli oni III miejsce. I miejsce oraz nagroda publiczności za stroje i prezentację grupy dla klasy VIIa, III miejsce - klasa VIIb. Wszystkim gratulujemy! Kolejny raz pokazaliśmy, że matematyka wcale nie musi być nudna. Można się w nią ,,bawić w nieskończoność". Uczniowie wykazali się zaangażowaniem, umiejętnością współpracy w grupie. Nie mają problemów z logicznym myśleniem i spostrzegawczością. Nutka rywalizacji działa niezwykle motywująco.
Projekt dofinansowała fundacja mBanku. Niebawem zaprosimy na ciąg dalszy ,,Matematycznych Milionerów"(po reklamach...) dla kolejnych klas. Przed nami jeszcze konkurs w budowaniu brył i konstrukcji z klocków ,,BAMP"- wszyscy maja szansę!!!