January 26 2022 16:33:11
MECZE MATEMATYCZNE
MECZE MATEMATYCZNE

Kolejny raz uczniowie naszej szkoły biorą udział w ,,Dolnośląskich Meczach Matematycznych" organizowanych przez Instytut Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego.

28 listopada odbył się nasz pierwszy mecz rundy eliminacyjnej. Graliśmy z uczniami Gimnazjum nr 1 w Kluczborku i wygraliśmy wynikiem 34 : 28 punktów.
Graliśmy w składzie: Piotr Zug (kapitan), Wiktoria Chęcińska, Krzysztof Dembowski, Patryk Gładysz, Kamil Januszkiewicz - klasa III c, Katarzyna Kudełko, Mateusz Zolisz - III d, Michał Sosnowski, Michał Wąsiński - II c, Maciej Marcjasz - VII b.
Mecze matematyczne są nie tylko ciekawym konkursem, ale niezwykłą okazją do uczenia się matematyki, rozwijania umiejętności argumentowania, prezentowania rozwiązań, uważnego śledzenia rozumowania i znajdowania w nim luk i błędów. Uczą też współpracy w grupie.

Oto jedno z zadań: Czy wierzchołki ośmiokąta foremnego można ponumerować liczbami od 1 do 8 tak, aby dla dowolnych trzech kolejnych wierzchołków suma numerów była większa od 13?

Gratulujemy !!!