June 06 2023 04:53:14
off
wizyta w Zalakaros
Partnersto szkół
Projekt polsko - węgiersko - austriacki
W ramach współpracy polsko - węgiersko - austriackiej odbyło się spotkanie przedstawicieli trzech szkół w mieście partnerskim Zalakaros. Uczniowie naszej szkoły w ramach międzyszkolnego projektu tworzyli bajki w języku niemieckim. Stronę węgierską reprezentowała pani Varnagy Szabolcsne, stronę austriacką pani Elisabeth Kral z Weissenbach a stronę polską pani Ewa Wystalska i pani Zuzanna Wąsik z Olesna. Wraz z uczniami braliśmy udział we wspólnym przedsięwzięciu. Celem wyjazdu było spotkanie i integracja uczniów z Polski, Austrii i Węgier, a związku z tym doskonalenie umiejętności komunikowania się w języku niemieckim oraz omówienie dalszej współpracy. Myślą przewodnią naszego projektu jest świat bajek i legend.
A oto relacja uczniów, biorących udział w wyjeździe:
"W dniach 12 - 15 maja 2010 r. w ramach międzynarodowego projektu byliśmy na wycieczce na Wegrzech, w malowniczym miasteczku Zalakaros, które położone jest w okolicach Balatonu. Podróż trwała 12 godzin. Na miejsce dotarliśmy ok. godz. 19.00. Przed szkołą czekał na nas rodziny, które gościły nas w czasie pobytu. Następnego dnia wszyscy spotkaliśmy się w szkole, gdzie odbyły się zajęcia integracyjne z naszymi nowymi kolegami z Austrii i Węgier. Aby przybliżyć nam języki śpiewaliśmy piosenkę w języku węgierskim, niemieckim i polskim. Z naszej strony reprezentowała nas Justyna Lesik, która zaśpiewała trzy piosenki. Wszystkich zachwyciła swoim głosem i talentem muzycznym. W godzinach popołudniowych udaliśmy się całą grupą do Aquaparku, gdzie świetnie się bawiliśmy. Zmęczeni wróciliśmy do domu. Kolejnego dnia w szkole odbył się uroczysty apel z okazji otwarcia nowej części szkoły, na który przybyły władze miasta i inni zaproszeni goście. Natomiast austriaccy koledzy przedstawili bajkę w języku niemieckim, w której my również odgrywaliśmy epizodyczne role. W czasie wolnym udaliśmy się na miasto, gdzie zakupiliśmy pamiątki oraz wysłaliśmy pocztówki do naszych rodzin i znajomych. Po powrocie do szkoły wszyscy razem udaliśmy się nad Mały Balaton oraz do muzeum. Wieczorem, w ramach podziękowania, zaprosiliśmy węgierskich znajomych na lody. Potem spędziliśmy miło wspólnie czas, zwiedzając Zalakaros. Następnego dnia o godz. 9.00 wyruszyliśmy w drogę powrotną do Olesna.
Pobyt na Węgrzech bardzo nam się podobał. Rodziny, u których mieszkaliśmy, przyjęły nas bardzo serdecznie, na pożegnanie otrzymaliśmy od nich drobne upominki. Największą atrakcją był pobyt w Aquaparku i kąpiel w ciepłych basenach."


Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Język strony

Wybierz swój język

CHOOSE YOUR LANGUAGEpo wyborze strona automatycznie się przeładuje
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

22
11/08/2009 22:21
Nie wie ktoś jakie będą potrzebne ćwiczenia do geografii dla 3 klasy?

22
11/08/2009 22:21
Nie wie ktoś jakie będą potrzebne ćwiczenia do geografii dla 3 klasy? Jest nowa podstawa programowa i są 2 różne!

mandzia996
07/08/2009 09:30
cześć

15
18/06/2009 19:13
szukam podręczników do klasy pierwszej. Proszę o kontakt

Archiwum
admin mgr inż. Henryk Kucharczyk PG 1 OLESNO 8016750 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion © 2003-2007
Design by Design by Matonor