SZKOLNICTWO W POLSCE
- 7 września 1991r. wchodzi w życie nowa ustawa o systemie oświaty. Nowa ustawa wprowadza między innymi możliwość powołania rady szkoły, w skład której wchodzą przedstawiciele rodziców , uczniów i nauczycieli.
- Do szkół i przedszkoli zostaje wprowadzona nauka religii. Nałożono na gminy obowiązek utrzymywania przedszkoli. W 1996r. zakończył się zapoczątkowany w 1991 proces przejmowania szkół podstawowych przez gminy. Uchwalona 1997r. przez sejm Konstytucja RP wydłużyła obowiązek nauki do 18 roku życia oraz zobowiązała władze publiczne do zapewnienia obywatelom powszechnego i równego dostępu do wykształcenia.
... Z ŻYCIA NASZEJ SZKOŁY
- Zmienia się kalendarz imprez szkolnych, w którym na stałe zagościły:
- "Dzień Odzyskania Niepodległości",
- "Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja". - 20 marca 1992r. powołano pierwszą Radę Szkoły, której przewodniczącą zostaje pani Anna Hernik - przedstawicielka rodziców.
- 1994 r. - likwidacja punktu filialnego w Grodzisku.
- 1995 r. - nową przewodniczącą rady szkoły zostaje pani Anna Musiał.
- 1995 r. - rozpoczyna działalność Szkoła Podstawowa nr 2 Dwujęzyczna. W nowej szkole zostaje zatrudniona część naszego grona pedagogicznego. Równocześnie zamknięto "muzeum", a uczące się w nim dotychczas klasy I - III przeniesione zostają do budynku głównego szkoły.
- 1996r. - przewodniczącą Rady Rodziców zostaje pani Agnieszka Stocka.
- 1996r. - likwidacja punktu filialnego w Świerczu.
- 1996r. - rusza akcja "Sprzątanie świata", w której corocznie będzie brała udział młodzież naszej szkoły.
- 1 IX 1997r. - dyrektorem szkoły zostaje Bogdan Napieraj, dotychczasowy wicedyrektor.
- 1997r. - ważnym elementem tradycji szkoły stają się zorganizowane po raz pierwszy "Jasełka", w których corocznie biorą udział rodzice naszych uczniów oraz przedstawiciele społeczności lokalnej.
- Przejawem aktywnej współpracy rodziców ze szkołą są organizowane w latach dziewięćdziesiątych bale charytatywne oraz przygotowany z dużym rozmachem 24 V 1997r. festyn szkolny. Całkowity dochód z imprez przeznaczony był na potrzeby szkoły.
- 1998 r. - przewodniczącym Rady Rodziców zostaje pan Zbigniew Włodarski.
- 1999 r. - likwidacja punktu filialnego w Boroszowie.
- 20 I 1999 r. - otwarcie pierwszej pracowni komputerowej w szkole.
- W latach dziewięćdziesiątych uczniowie osiągają sukcesy w wojewódzkich konkursach przedmiotowych, zdobywając tytuły laureatów i finalistów głównie z geografii, ale także z innych przedmiotów takich, jak: biologia, historia, chemia, fizyka, j. polski, j. rosyjski.